Czwartek, 2015-03-26

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

2015-03-22
Powiększ zdjęcie

W dniu 20 marca 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Na początku uczniowie klas II, III i V zaprezentowali przedstawienie pt. "Żaba i bocian" na podstawie którego śmiało stwierdzić można, że wiosną wszystko się może zdarzyć. Następnie uczniowie klas starszych zamienili się rolami z nauczycielami i poprowadzili lekcje, które oczywiście wcześniej sami opracowali. Nauczyciele zaś- w tym dniu przyjęli rolę uczniów. Gdy lekcje się zakończyły uczniowie zostali zaproszeni do wspolnego posiłku- przepysznych zapiekanek, aby nabrać siły do dalszej zabawy. W tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował szereg zabaw i konkursów m.in: konkurs na najpiękniejszą panią wiosnę, konkurs na miss i mistera wiosny, mini- lista przebojów czyli "Zostań gwiazdą"  oraz zabawy sprawnościowe i turnirje wiedzy. Dziękujemy za wspólną zabawę :)

Przedstawienie "Planeta samo zdrowie"

2015-03-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 12.03.2015r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne o tematyce prozdrowotnej pt."Planeta samo zdrowie" w wykonaniu studia artystycznego z Suwałk. Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowe odżywianie się i sprawność fizyczna oraz jakie skutki ma nadmierne spożywanie słodyczy jak również zbyt duża ilość czasu spędzanego przed komputerem.

Szkolenie BHP dotyczące bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach rolnych

2015-03-11
Powiększ zdjęcie

W dniu 11.03.2015r. w naszej szkole inspektorzy ds.prewencji z Placówki Terenowej KRUS w Łomży przeprowadzili szkolenie bhp związane z bezpieczeństwem dzieci w gospodarstwach rolnych dla naszych uczniów. Zachęcali oni również naszych uczniów do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie plastycznym dla dzieci pt. „BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI!” organizowanym przez KRUS. Prace plastyczne można oddać do 25 marca (na kartkach A3 technika dowolna ) do p. Emilii Zaremba- Bielackiej.

Konkurs plastyczny "Jaki wspaniały internet"

2015-03-10
Powiększ zdjęcie

W ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie został zorganizowany konkurs plastyczny „Jaki wspaniały Internet”. Konkurs trwał od 7 stycznia 2015 r.  do 30 stycznia 2015 r. i  przeznaczony był  dla dzieci szkół podstawowych w województwie podlaskim. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej dowolną techniką (format nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3) na temat: „Jaki wspaniały Internet”. Zgłoszonych zostało pół tysiąca prac z całego województwa. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 2 marca 2015 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Nagrodę główną w postaci tableta zdobyła Julia Romanowska z kl. I zajmując 2 miejsce a wyróżnienie zdobyła Wiktoria Głowacka z kl. VI zajmując 37 miejsce. Gratulujemy :)

Zapisy do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016

2015-03-02
Powiększ zdjęcie

1. W roku szkolnym 2015/2016 obowiązkiem wychowania przedszkolnego objęte są dzieci urodzone w 2010 roku. Dzieci te objęte będą też dowozem.

2. Na wniosek rodziców/opiekunów prawnych wychowaniem przedszkolnym może zostać objęte dziecko urodzone w 2011 roku (czterolatek). Dzieci te nie będą objęte obowiązkiem dowozu. Obowiązek ten spoczywa na rodzicach/opiekunach prawnych.

3. Zajęcia w oddziałach przedszkolnych trwają 5 godzin.

4. Zapisy do oddziału przedszkolnego rozpoczną się od 2 marca 2015 r. i potrwają do 20 marca 2015 r.

5. Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego dostępne są na stronie internetowej:

-Gminy Miastkowo (http://miastkowo.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=3342)

-Szkoły Podstawowej w Rydzewie:( http://sprydzewo.szkolnastrona.pl/index.php?c=page&id=283 )lub w sekretariacie

6. Wypełnione wnioski należy składać do dyrektora szkoły w terminach określonych w pkt 4.

7. Listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń
w szkole w terminie do 31 marca 2015 r.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma