Piątek, 2016-09-30

GRUPA ARTYSTYCZNA "REKOSTRUKTO" W NASZEJ SZKOLE

2016-09-26
Powiększ zdjęcie

Dnia 26 wrześia 2016 r. uczniowie klas 0 - VI naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej żywej lekcji historii. Dzięki pokazowi pt. „Życie i kultura w średniowieczu” przygotowanemu i zaprezentowanemu przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto"  z Dębiny przenieśliśmy się w odległe czasy. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda tradycyjny strój rycerza, zapoznali się ze sposobami walki, osobiście mogli doświadczyć uwięzienia w dybach. Poznali kodeks rycerski oraz średniowieczne prawo i obyczaje. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zachwyceni pokazem, który na długo pozostanie w pamięci.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

2016-09-16

W piątek 16 września 2016 roku , jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016". Dzieci z klas 0 – VI wraz z nauczycielami wyposażeni w rękawice i worki podążyli w wyznaczonych kierunkach sprzątać pobliski teren. Oczyszczali ze śmieci następujące terytorium: teren szkoły, ulice Rydzewa, drogę w kierunku Drogoszewa, Kuleszki, Nowosiedlin. Zebrano wiele worków z odpadami. Wszystkim dopisywał dobry humor i wielka chęć pracy. Akcja ta uświadomiła uczniom, że warto być przyjacielem środowiska

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

2016-09-01
Powiększ zdjęcie

Dnia 1 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzewie  rozpoczęli kolejny rok szkolny 2016/2017, który został przywitany uroczystą akademią. Uczennica klasy VI przywitała wszystkich zebranych, a po komendzie „Baczność" został wprowadzony poczet flagowy.  Następnie odśpiewano hymn państwowy . W dalszej części  głos zabrała Dyrektor Szkoły – Małgorzata Struniewska, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych oraz ich rodziców. Następnie glos zabrał proboszcz  Parafii pw. Marki Boskiej Różańcowej w Miastkowie Czesław Dygan, a policjant poinformował uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i poza nią. W dalszej części uroczystości uczniowie kl. III, przedstawiciele kl. V, VI przygotowali montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem p. Marty Witkowskiej. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami, a o godz. 10.00  uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy.

WAKACYJNE ŻYCZENIA

2016-06-25

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 KLAS I- VI

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

W dniu 24 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Pani dyrektor Małgorzata Struniewska przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrał  wójt Gminy Miastkowo Kazimierz Górski.  Dyrektor szkoły wręczyła świadectwa wszystkim uczniom klasy VI oraz  odebrała ślubowanie naszych absolwentów. Po ślubowaniu  uczniowie klas I - V, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, otrzymali  świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe. Akademię zakończył występ szóstoklasistów, którzy przygotowali montaż słowno- muzyczny pod kierunkiem p. Bożeny Sienkiewicz.