Środa, 2017-06-28

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 KLAS I -VI

2017-06-23
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj, tj. 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor Małgorzata Struniewska przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Gminy Miastkowo Jacek Banach, który życzył uczniom, rodzicom i nauczycielom wspaniałych wakacji. W dalszej części uroczystości Dyrektor szkoły wręczyła świadectwa i nagrody książkowe uczniom klas I – VI, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Akademię zakończył występ szóstoklasistów pod opieką p. Marty Gawrońskiej. Uczniowie zaprezentowali bajkę „Czerwony Kapturek” w wersji anglojęzycznej. Bajka była pełna humoru. Wszyscy kołysali się w rytm rockowego śpiewania. Po akademii rozbawieni i weseli uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, aby spotkać się z wychowawcami ostatni raz przed wakacjami.

ZAKOŃCZENIE ROKU W ODDZIAŁACH ZEROWYCH

2017-06-22
Powiększ zdjęcie

Już się kończy roczek cały, już wakacje nam zostały.
Będzie nam się wciąż tęskniło, bo w przedszkolu było miło.
Choć przedszkole pożegnamy, jednak go w pamięci mamy.
Bo tu były miłe chwile i zabawek było tyle...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dzieci z oddziału zerowego A i B  odbyło się 23 czerwca 2017 roku. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Pod czujnym okiem p. Ilony Dmochowskiej i p. Eweliny Gaczkowskiej przedszkolaki przygotowywały prezentację swoich umiejętności. Dzieci wzbogaciły ten dzień występem artystycznym, dziękując tym samym za  wspaniały czas spędzony w przedszkolu. Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów  i upominków. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy spokojnych i udanych wakacji!  Do zobaczenia we wrześniu!!!

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI Z SPZOZ "MEDITRANS OSTROŁĘKA"

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

Do szkoły zawitali ratownicy medyczni z Z SPZOZ "MEDITRANS OSTROŁĘKA"; pan Tomasz Dmochowski i Kamil Budny. Spotkanie zorganizowała p. Ewelina Gaczkowska. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze  sprzętem medycznym ratującym życie,  sposobami działania pogotowia ratunkowego  oraz wyposażeniem karetki. Uczniowie oglądali wzorcowy pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.  Nasi podopieczni wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. Wielką atrakcją był ambulans, do którego wsiadło każde zainteresowane dziecko. Dziękujemy pracownikom Pogotowia Ratunkowego za miłe spotkanie!

Z WIZYTĄ NA PASIECE

2017-06-08
Powiększ zdjęcie

Dzieci z oddziału zerowego z panią Eweliną Gaczkowską oraz uczniowie klasy II z wychowawcą panią Elżbietą Bazydło odwiedzili miejscową pasiekę, którą opiekuje się pani Beata Gaczkowska, mama Huberta - ucznia kl. II. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. skąd się bierze miód, z jakich elementów składa się ul i jak ważne dla środowiska są pszczoły. Wizyta miała na celu zapoznać z codzienną rolą pszczelarza w życiu pszczół. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca owadów, a także jaki wkład i czas poświęca temu pszczelarz.

AKCJA FUNDACJI ORANGE "BEZPIECZNIE TU I TAM"

2017-06-08
Powiększ zdjęcie

Korzystanie z Internetu i nowoczesnych technologii stało się codziennością. Dzięki globalnej sieci kontaktów, błyskawicznej wymianie myśli i nieograniczonym źródłom informacji możemy wzbogacać naszą wiedzę i korzystać z zupełnie nowych możliwości. Świat wirtualny  tak jak ten rzeczywisty  nie jest pozbawiony wad. Zwłaszcza najmłodsi powinni być odpowiednio przygotowani, aby bezpiecznie w nim funkcjonować. Jak pokazują badania, choć dzieci i młodzież sprawnie korzystają z Internetu i technologii, nie oznacza to, że są świadomymi i bezpiecznymi "cyfrowymi tubylcami". W dniu 07.06.2017r. w naszej szkole gościliśmy p. Jacka Banach, który przybliżył   naszym uczniom cel  akcji  Fundacji Orange " Bezpiecznie tu i tam" i przekazał naszym uczniom wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Składamy serdeczne podziękowania panu Jackowi, za przeprowadzoną lekcję- w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów.

Więcej na temat akcji: https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/bezpiecznie-tu-i-tam/?_ga=2.195318508.1394499467.1496933192-1990687607.1496933190