Piątek, 2017-10-20

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KL. I

2017-10-13
Powiększ zdjęcie

Dnia 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji  Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie kl. I. Akademię rozpoczęła ceremonia wprowadzenia pocztu flagowego, następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. W dalszej części głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Struniewska, która przywitała wszystkich przybyłych gości, złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz wręczyła nagrody. Głos zabrała  pani Dorota Prytuła pracownik Urzędu Gminy Miastkowo oraz przewodniczący Rady Gminy Miastkowo Jacek Banach.

Następnie prezentowali się uczniowie kl. I. Przedstawili swój program artystyczny, przepięknie recytując wiersze, śpiewając piosenki. Uczniów przygotowywała p. Marta Witkowska. Po burzliwych oklaskach nadszedł moment ślubowania, który odbył się w niezwykle podniosłej atmosferze. Przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Rydzewie". Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia.

Druga część uroczystości - z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej- została przygotowana przez uczniów klasy VI i VII pod kierunkiem p. Beaty Waszczuk. Przedstawili oni krótki spektakl w formie humorystycznej scenki. Uczniowie popisali się również swoimi umiejętnościami wokalnymi. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pani Dyrektor podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały akademię.

BIEGI PRZEŁAJOWE 2017

2017-10-11
Powiększ zdjęcie

Dnia 24 września sportowcy naszej szkoły brali udział w powiatowych biegach przełajowych w Nowogrodzie. Drużyna dziewcząt zakwalifikowała się na ½ igrzysk wojewódzkich. Finał Grupy Zachodniej dziewcząt odbył się 7 października również w Nowogrodzie. Opiekunem obu  drużyn jest p. Marcin Fabiszewski.

dziewczęta

Jan Ustaszewski

Julia Witkowska

Maciej Ustaszewski

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

APEL Z OKAZJI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

2015-10-15
Powiększ zdjęcie

Dnia 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji  Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie kl. I . Akademię rozpoczęła ceremonia wprowadzenia pocztu flagowego, następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. W dalszej części głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Struniewska, która przywitała wszystkich przybyłych gości, złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz wręczyła nagrody. Głos zabrał również wójt Gminy Miastkowo Kazimierz Górski oraz przewodniczący Rady Gminy Miastkowo Jacek Banach.

Następnie prezentowali się uczniowie kl. I. Przedstawili swój program artystyczny przepięknie recytując wiersze, śpiewając piosenki , tańcząc. Uczniów przygotowywała p. Elżbieta Bazydło. Po burzliwych oklaskach nadszedł moment ślubowania, który odbył się w niezwykle podniosłej atmosferze. Przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Rydzewie". Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia. Przedstawiciel rodziców p. Ewa Rykowska podziękowała dyrektor za przyjęcie pierwszaków do grona uczniów.

Druga część uroczystości- z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej- została przygotowana przez uczniów klasy  VI pod kierunkiem p. Beaty Waszczuk. Przedstawili oni krótki spektakl w formie scenek z życia szkoły, który w sposób humorystyczny odzwierciedlał  klasę szkolną. Uczniowie popisali się również swoimi umiejętnościami wokalnymi.

Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali nauczycielom sto lat, wręczyli upominki  i na ręce pani dyrektor Małgorzaty Struniewskiej podarowali tort.

DZIEŃ CHŁOPAKA

2017-09-29

Z okazji Dnia Chłopaka

wiele uśmiechów,

a mało złości,

jak najmniej smutków,

dużo radości,

długich wakacji i moc słodyczy.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniu 29 września odbyła się dyskoteka z okazji Dnia ChłopakaWzięli w niej udział uczniowie kl. 0 – VII. Wszystkim chłopcom dziewczęta złożyły życzenia. W wielu klasach były prezenty i poczęstunek.

WARSZTATY MALARSKIE

2017-09-23
Powiększ zdjęcie

Dnia 22 września uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w warsztatach malarskich, które odbyły się w naszej szkole. Prowadził je p. Artur Sowinski. Poprzez uczestniczenie w zajęciach dzieci dały upust swoim skrywanym marzeniom i wyobraźni za pomocą farby. Malowały obrazy dzięki impulsom i tym, co podsunęła im podświadomość po przebudzeniu. Podczas malowania dzieci były bardzo zaangażowane pracą  i przejęte swoim dziełem. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i przyjazna atmosfera. Efekty końcowe prac były rewelacyjne.