Sobota, 2016-12-03

ANDRZEJKI 2016

2016-11-29

W wigilię św. Andrzeja,

Spełniona niech będzie Twoja nadzieja.

Niechby Ci się sprawdziło,

To, co kiedyś się wymarzyło .

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się  29 listopada  w naszej szkole. Brały w niej udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I- VI. Uczniowie przeżyli wspaniały dzień, pełen magii  i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Największym uznaniem cieszyła się dyskoteka. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane, gdyż zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIĄ

2016-11-25
Powiększ zdjęcie

W piątek, 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko z oddziału przedszkolnego przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe, z kokardką, w kubraczku… Zabawy zaczęły się od poznania naszych pluszaków, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Radości nie było końca.

MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

2016-11-11
Powiększ zdjęcie

W piątek,  11 listopada 2016 r. w Święto Niepodległości delegacja z naszej szkoły – dyrektor Małgorzata Struniewska, nauczyciele: p. Emilia Zaremba - Bielacka , p. Marta Witkowska oraz uczniowie: Julia Witkowska, Oliwia Szczubełek, Błażej Szczubełek, Eliza Bielacka, Kamil Popławski, Kacper Kaliszewski , Julia Bonus, Bartosz Nasiadko - uczestniczyła we Mszy Św. w intencji Ojczyzny. Następnie procesja przeszła na cmentarz parafialny, gdzie złożono wiązanki na grobie Nieznanego Żołnierza.

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

2016-11-10
Powiększ zdjęcie

W czwartek, 10 listopada 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto  Niepodległości, które upamiętniliśmy apelem. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie kl. IV, V, VI , pod kierunkiem p. Emilii Zaremby – Bielackiej i p. Beaty Waszczuk, wprowadzili w atmosferę wydarzeń listopadowych poprzez recytowanie wierszy i śpiewanie pieśni patriotycznych. Przybliżyli historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Na koniec głos zabrała dyrektor Małgorzata Struniewska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu.

TEATRZYK"JAK PRZEMOC I WYZWISKA ZGUBIŁY PEWNEGO LISKA"

2016-11-09
Powiększ zdjęcie

Dnia 9 listopada uczniowie z naszej szkoły miały okazję obejrzeć zabawne, a zarazem pouczające przedstawienie  pt. "Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska" w wykonaniu aktorów ze  Studia Artystycznego "Magik" z Białegostoku.
W spektaklu  podjęto tematykę profilaktyczną dotyczącą nadużywania przemocy i złych zachowań. Bohaterami byli m.in. zajączek Tuptuś i lisek Okrutniś. Sztuka ukazała, jak ważne jest przestrzeganie zasad dobrego zachowania się w stosunku do innych oraz jakie mogą być konsekwencje tych zachowań.

Dziecii brały aktywny udział w przedstawieniu oraz wspólnie krzyczały:

"Bez przemocy świat jest piękny, wszyscy dobrze czują się. Bez przemocy świat jest piękny, każdy przecież liczy się (…)"