Sobota, 2015-04-18

Baje, bajki i bajeczki- 17.04.2015r. GOK Piątnica

2015-04-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 17.04.2015 r. uczeń naszej szkoły Mateusz Ambroziak z kl. V reprezentował naszą szkołę w konkursie recytatorskim "Baje, bajki, bajeczki" w GOK'u w Piątnicy organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Wśród 26 recytatorów, w kategorii klas IV- VI Mateusz zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemyUśmiech

Źródło: http://www.rok.4lomza.pl/index.php?wiad=563

Konkurs recytatorski "O złotą różdżkę dobrej wróżki"- 16.04.2015 r. ROK Łomża

2015-04-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 16.04.2015r. laureaci etapu szkolnego konkursu "O zlotą różdżkę dobrej wróżki" reprezentowali naszą szkołę w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. W konkursie wzięło udział 62 recytatorów, wśród których nasz uczeń Jan Ustaszewski z kl. I zajął miejsce 2. Weźmie on udział w finale konkursu w Białymstoku. Serdeczne gratulacje Uśmiech

Źródło: http://www.rok.4lomza.pl/index.php?wiad=562

Światowy Dzień Zdrowia 2015

2015-04-13
Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie od 1950 r. w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.
W 2015 roku tematem przewodnim ogłoszonym przez WHO jest „Bezpieczeństwo żywności”, a hasłem tegorocznych obchodów: „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”.

Według szacunków europejskiego oddziału WHO ogłoszonych w związku ze Światowym Dniem Zdrowia 2015 zachorowania na choroby przenoszone drogą pokarmową są obecnie na znacznie wyższym poziomie niż wynika z liczby zgłaszanych przypadków, dlatego Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla potrzebę lepszej współpracy międzysektorowej na rzecz zmniejszanie zagrożeń zdrowotnych związanych ze spożyciem niebezpiecznej żywności.

WHO opracowała 5 kluczy do bezpiecznej żywności, czyli zestaw praktycznych zaleceń dotyczących przygotowywania i przechowywania żywności:

• Klucz 1: Utrzymuj czystość
  • Klucz 2: Oddzielaj żywność surową od ugotowanej
  • Klucz 3: Gotuj dokładnie
  • Klucz 4: Utrzymuj żywność w odpowiedniej temperaturze
  • Klucz 5: Używaj bezpiecznej wody i żywności

Poniżej przedstawiamy pliki do pobrania:

Konkurs recytatorski "Poeci bliscy dzieciom"- etap szkolny

2015-04-10
Powiększ zdjęcie

W dniu  25.02.2015r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Poeci bliscy dzieciom".  W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 20 uczniów. W drodze eliminacji komisja konkursowa wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach:

I.Grupa wiekowa dzieci 5 i 6- letnich :