Kalendarium

Czwartek, 2017-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka

Statystyki

  • Odwiedziny: 134010
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 155 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

JASEŁKA

2016-12-22
Powiększ zdjęcie

          Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe, które uczniowie klas 0 - VI obejrzeli 21 grudnia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i uczniowie. Na początku  dyrektor szkoły Małgorzata Struniewska złożyła wszystkim przybyłym życzenia  bożonarodzeniowe i noworoczne. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. Eweliny Gaczkowskiej przedstawiły scenę z narodzin Jezusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołki. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami, pastorałkami. Przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor  podziękowała  wykonawcom, którzy doskonale wcielili się w powierzone im role oraz p, Ewelinie Gaczkowskiej, p. Beacie Waszczuk i ks. Jarosławowi Świderek za przegotowanie uroczystości. 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ "MISTRZ ORTOGRAFII"

2016-12-07
Powiększ zdjęcie

                Dnia 7 grudnia odbył się w Szkole Podstawowej w Rydzewie MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł „MISTRZ ORTOGRAFII” .

Komisja w składzie:

Joanna Ewa Szkop – konsultant do spraw edukacji polonistycznej ODN w Łomży

Bożena Godlewska – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum Publicznym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie

Ewa Mostył – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Rydzewie

przyznała tytuł „Mistrz Ortografii” Zuzannie Kabacik uczennica kl. V ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie.

Wicemistrzem została Agata Jabłonowska  uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie.

Wyróżnieni uczniowie oraz uczestniczący w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

                Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy imponującej wiedzy w dziedzinie ortografii.

 

 

 

MIKOŁAJKI

2016-12-06
Powiększ zdjęcie

     Dzisiaj w naszej szkole odbyły się mikołajki. Już od samego rana w naszej szkole  panował miły i świąteczny nastrój. Słychać było dobiegające z klas piosenki o Mikołaju. Na przerwach uczniowie gaworzyli o przyjeździe sympatycznego gościa. Pomimo niewielkiej ilości śniegu przybył i częstował cukierkami. Jego pomocnicy również odwiedzali klasy i rozdawali słodkości. Pod choinkami czekały prezenty, które sprawiły wiele radości i uśmiechu. Czekamy już z niecierpliwością do następnego roku, na ponowne przybycie Mikołaja do naszej szkoły.

ANDRZEJKI 2016

2016-11-29
Powiększ zdjęcie

W wigilię św. Andrzeja,

Spełniona niech będzie Twoja nadzieja.

Niechby Ci się sprawdziło,

To, co kiedyś się wymarzyło .

 

              Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się  29 listopada  w naszej szkole. Brały w niej udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I- VI. Uczniowie przeżyli wspaniały dzień, pełen magii  i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Największym uznaniem cieszyła się dyskoteka. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane, gdyż zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIĄ

2016-11-25
Powiększ zdjęcie

         W piątek, 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko z oddziału przedszkolnego przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe, z kokardką, w kubraczku… Zabawy zaczęły się od poznania naszych pluszaków, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Radości nie było końca.