Kalendarium

Środa, 2016-10-26

Imieniny: Ewarysta, Lucyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 123984
  • Do końca roku: 66 dni
  • Do wakacji: 240 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

APEL Z OKAZJI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ŚLUBOWANIE KLASY I

2016-10-14
Powiększ zdjęcie

        Dnia 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji  Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie kl. I. Akademię rozpoczęła ceremonia wprowadzenia pocztu flagowego, następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. W dalszej części głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Struniewska, która przywitała wszystkich przybyłych gości, złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Głos zabrał również przewodniczący Rady Gminy Miastkowo Jacek Banach.

    Następnie prezentowali się uczniowie kl. I. Przedstawili swój program artystyczny przepięknie recytując wiersze, śpiewając piosenki. Uczniów przygotowywała p. Ewa Mostył. Po burzliwych oklaskach nadszedł moment ślubowania, który odbył się w niezwykle podniosłej atmosferze. Przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Rydzewie". Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia. 

     Druga część uroczystości - z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej- została przygotowana przez uczniów klasy  IV - VI pod kierunkiem p. Beaty Waszczuk. Uczniowie popisali się swoimi umiejętnościami wokalnymi, recytowali wiersze nawiązując do naszych nauczycieli oraz przedstawili humorystyczną scenkę .

 Na koniec uczniowie zaśpiewali nauczycielom sto lat i wręczyli upominki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

2016-09-30

Od kogo dla kogo, 
co komu do tego.
Serce będzie wiedziało 
od kogo dostało. 
Wszystkiego dobrego 
dla Chłopaka każdego!

 
         
Dnia 30 września, tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA. W klasach dziewczęta złożyły życzenia kolegom i wręczyły upominki. Odbyła się dyskoteka dla klas 0 -VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy. Mężczyźni naszej szkoły tego dnia byli bardzo uradowani.

 

MIĘDZYGMINNE ZAWODY W PIŁKĘ NOŻNĄ

2016-09-28
Powiększ zdjęcie

            Dnia 28 września drużyna chłopców reprezentowała szkołę w zawodach w międzygminnych w piłkę nożną.  Uczniowie zdobyli trzecie miejsce.

 

 

 

Skład drużyny:

 Mateusz Romanik       KL. IV

 Patryk Przychodzień    KL. IV

 Jakub Kruszko            KL. IV

 Maciej Kaczyński        KL. IV

 Błażej Szczubełek       KL. IV

 Dawid Giełgut            KL. V

 Dawid Trzaska            KL. V

 Bartosz Nasiadko        KL. VI

 Kacper Kaliszewski      KL. VI

 Kamil Popławski          KL. VI

 Mateusz Grzyb            KL. VI


  

GRUPA ARTYSTYCZNA "REKOSTRUKTO" W NASZEJ SZKOLE

2016-09-26
Powiększ zdjęcie

          Dnia 26 wrześia 2016 r. uczniowie klas 0 - VI naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej żywej lekcji historii. Dzięki pokazowi pt. „Życie i kultura w średniowieczu” przygotowanemu i zaprezentowanemu przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto"  z Dębiny przenieśliśmy się w odległe czasy. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda tradycyjny strój rycerza, zapoznali się ze sposobami walki, osobiście mogli doświadczyć uwięzienia w dybach. Poznali kodeks rycerski oraz średniowieczne prawo i obyczaje. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zachwyceni pokazem, który na długo pozostanie w pamięci.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

2016-09-16

                W piątek 16 września 2016 roku , jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016". Dzieci z klas 0 – VI wraz z nauczycielami wyposażeni w rękawice i worki podążyli w wyznaczonych kierunkach sprzątać pobliski teren. Oczyszczali ze śmieci następujące terytorium: teren szkoły, ulice Rydzewa, drogę w kierunku Drogoszewa, Kuleszki, Nowosiedlin. Zebrano wiele worków z odpadami. Wszystkim dopisywał dobry humor i wielka chęć pracy. Akcja ta uświadomiła uczniom, że warto być przyjacielem środowiska