Wtorek, 2017-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Jesteś tutaj: Start

GMINNY KONKURS "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

2017-05-19

W gminnym konkursie „Mistrz Pięknego Czytania”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Miastkowie, wytypowano najlepszych.

Tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” uzyskał Jan Ustaszewski kl. III.

Tytuł „Wicemistrza Pięknego Czytania” uzyskała Roksana Bieluch kl. VI

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "KSIĄŻĘ I ŻEBRAK"

2017-05-18
Powiększ zdjęcie

Uczniowie kl. 0 –VI obejrzeli bajkę „Książę i żebrak” opartą na powieści Marka Twaina. Zaprosili na nią aktorzy Teatru ART-RE z Krakowa.
   Spektakl opowiadał o przypadkowym spotkaniu Księcia i Żebraka.. Okazało się, że są niezwykle do siebie podobni. Wpadają na pomysł, żeby zamienić się rolami. Każdy z nich ma szansę poznać zupełnie inne życie. Niekoniecznie jest to zamiana na lepsze ... Dzięki temu doświadczeniu Książę poznaje smutny los poddanych, a Żebrak przekonuje się, że życie w pałacu nie jest takie piękne, na jakie wygląda. Bajka nauczyła uczniów, jaką wartość ma uczciwość i przyjaźń.
Dzieci z uwagą i ciekawością oglądały przedstawienie teatralne, podczas którego przeżywały losy bohaterów.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

2017-04-29
Powiększ zdjęcie

W piatek odbył się w szkole konkurs "Mistrz Pięknego Czytania". Uczestniczyło w nim 8 uczniów kl. I - III i 9 uczniów kl. IV - VI. Komisja w składzie p. Ewa Mostył, p. Elżbieta Bazydło, p. Marta Gawrońska wyłoniła Mistrza i Wicemistrz pięknego czytania:

Tytuł "Mistrza Pięknego Czytania" zdobyłi uczniowie:

Emilia Klimek kl. III

Nikola Boguska kl. VI

Tytuł "Wicemistrza Pięknego Czytania" otrzymali:

Jan Ustaszewski kl. III

Roksana Bieluch kl. VI

Gratulujemy i trzymamy kciuki na etapie gminnym!

PRZEGLĄD POLSKIEJ TRADYCJI, KULTURY I SZTUKI LIDOWEJ

2017-04-29
Powiększ zdjęcie

W dniu 29.04.2017 r. uczniowie kl. IV, V i VI przygotowani przez  p. Beatę Waszczuk wzięli udział w Przeglądzie Polskiej Tradycji, Kultury i Sztuki Ludowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie. Nasi uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny.

Celem przeglądu było:

• poznanie dorobku kulturalnego ludu zamieszkującego poszczególne  rejony kraju: Podlasie, Kurpie,  Mazowsze, Kaszuby, Łowicz, Śląsk…;
  • integracja społeczności lokalnej;
  • popularyzacja twórczości ludowej.

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

2017-04-28
Powiększ zdjęcie

Dnia 28 kwietnia odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie szkoły przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Część artystyczną, pod kierunkiem p. Bożeny Szczyglewskiej, przedstawili uczniowie  klasy szóstej. Krótka informacja o powstaniu Konstytucji 3 Maja wzbogaciła naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Śpiewano również tematyczne  piosenki. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Apel budził wśród uczniów uczucia patriotyczne.