Czwartek, 2016-05-05

Imieniny: Irydy, Tamary

Jesteś tutaj: Start

TEATRZYK "PLANETA SAMOZDROWIE I MISJA GENERAŁA OSIŁKA"

2016-04-19
Powiększ zdjęcie

Dnia 19 kwietnia uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Planeta Samozdrowie i misja generała Osiłka" w wykonaniu artystów ze Studia Akada z Suwałk. Artyści w wesoły sposób opowiadali o prawidłowych sposobach odżywiania się, przekonywali o konieczności spożywania śniadań,  zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego. Główni bohaterowie przedstawienia pokazali dzieciom jakie skutki niesie ze sobą spożywanie dużej ilości fast foodów i zbyt długie siedzenie przed telewizorem. W trakcie przedstawienia uczniowie mogli pochwalić się swoją sprawnością fizyczną, spostrzegawczością i                                     umiejętnościami edukacyjnymi.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "O ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ DOBREJ WRÓŻKI"

2016-04-11

W konkursie  brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego grupy A – 9, grupy B – 3 oraz 4 uczniów klasy I, łącznie 16 recytatorów.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji Komisja konkursowa w składzie :

1. Pani mgr Emilia Zaremba - Bielacka
  2. Pani mgr Beata Waszczuk
  3. Pani Dyrektor mgr Małgorzata Struniewska

postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia :

I miejsce – Oskar Chrostowski – kl. I

II miejsce – Daria Karasińska – kl. I

III miejsce – Emilia Jurkowska – grupa „0”A

III miejsce – Aleksandra Janus – grupa „0”A

Wyróżnienia otrzymali –  Zuzanna Łukasiewicz -  kl. I, Michał Kaczyński – grupa „0”A, Karolina Kaczyńska – grupa „0” B  i Marcel Romański – grupa „0” B.

Oskar Chrostowski i Daria Karasińska będą reprezentowali szkołę w powiatowych eliminacjach recytatorskich, które odbędą się 20 kwietnia 2016 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

2016-04-07
Powiększ zdjęcie

Dzisiaj, 7 kwietnia odbył się  w Szkole Podstawowej w Rydzewie Szkolny Konkurs Czytelniczy.  W konkursie wzięli udział uczniowie kl. I – VI.

Jury  w składzie:

p. Elżbieta Bazydło

p. Marta Witkowska

p. Ewa Mostył

oceniało wystąpienia recytatorów w trzech kategoriach:

• klasa I

Mistrz pięknego czytania – Daria Karasińska

Wicemistrz pięknego czytania - Hubert Gaczkowski

• klasy II- III

Mistrz pięknego czytania – Jan Ustaszewski kl. II

Wicemistrz pięknego czytania - Tobiasz Dmochowski - kl. III

• klasy IV – VI

Mistrz pięknego czytania – Julia Stroniewska kl. VI

Wicemistrz pięknego czytania - Julia Witkowska kl. V

Mistrzowie i wicemistrzowie pięknego cztania z katagorii kl. II - III i IV - VI  będą reprezentowali szkołę 22 kwietnia na etapie gminnym w Szkole Podstawowej w Miastkowie.

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015/2016

2016-04-06
Powiększ zdjęcie

Dnia 5 kwietnia uczniowie klasy szóstej pisali pierwszy poważny w życiu sprawdzian - sprawdzian szóstoklasisty, który  składał  się z dwóch części:

• część pierwsza – obejmowała zadania z języka polskiego i  z matematyki,
• część druga – obejmowała zadania z języka angielskiego.

Sprawdzian szóstoklaisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "BAJE, BAJKI, BAJECZKI"

2016-04-01

Dnia 1 kwietnia  uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim  „Baje bajki, bajeczki” w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie. W wyniku czego zdobyli następujące miejsca:

Kategoria klas I – III

I miejsce  - Gabriela Rykowska kl. I

Kategoria klas IV – VI

I miejsce  - Natalia Ciecierska kl. VI

III miejsce – Julia Stroniewska kl. VI

Gabriela Rykowska i Natalia Ciecierska zakwalifikowały się na etap powiatowy, który odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma